четвер, 13 липня 2017 р.

5 суперечливих книг, які спричинили палкі дискусії в інтернеті

Пропоную до вашої уваги п’ять книг, які викликали бурхливі емоції в Мережі. Байдужих не було. Хтось писав, що автори втратили глузд, а хтось навпаки доводив, що ідеї книг є геніальними, і до них потрібно дослухатися. А якою є ваша думка?

1.    «The Joy of Laziness: Why Life is Better Slower-and how to Get There» (назва російського видання: «Ленивые живут дольше: Как правильно распределять жизненную энергию»). 
     Автори: Петер Акст, Микаела Акст-Ґадерманн

Цій книзі як тільки не докоряли. Щоправда, було багато й тих читачів, хто повністю погоджувався з авторами. Їхні висновки зачепили людей за живе. Виявляється, для тривалого життя зовсім не обов’язково (навіть шкідливо) інтенсивно займатися спортом. А підйом, коли ще й не зазоріло, зовсім не є показником високої ефективності. Для досягнення професійного успіху не потрібно гарувати аж до поту, а потрібно заощаджувати енергію. Холод не омолоджує організм, а, навпаки, сприяє передчасному старінню. Загалом автори спростували все те, що ми вважали за правильне. Усвідоми та прийняти це все дуже важко.

2.    «Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість». Автор: Осітн Клеон


Ості Клеон висловив скандальну думку, що в цьому світі немає нічого нового, тому можна (навіть потрібно) красти ідеї скрізь і завжди. «Бажаєте стати творцями?», - запитує він читачів. Дивіться на світ навколо, на всі речі, на творчість інших людей крізь призму того, чи хочете ви це вкрасти, чи ні. «Отже, я цього раніше не бачив. Це варте того, щоб украсти? Ні. Рухаємося далі. А ось це хочеться вкрасти. Беру. Іду далі». Кожній людині, яка замислила щось створити, знайоме відчуття ступору: «Де мені брати ідеї?». Відповідь Остіна Клеона: «Крадіть їх». Нічогенька така порада! Якось хочеться з цим посперечатися.

3.    «The China Study: Startling Implications for Diet, Weight Loss and Long-Term Health» (назва російського видання: «Китайское исследование на практике. Простой переход к здоровому образу жизни»). Автор: Томас Кемпбелл
  

Колін Кемпбелл, найбільший світовий спеціаліст із біохімії, почесний професор кафедри харчової біохімії Корнелльського університету, більше 50 років вивчав зв’язок між харчовими звичками та хронічними хворобами. У книзі «Китайське дослідження на практиці» його син Томас Кемпбелл, лікар, виконавчий директор Центру харчових досліджень, розповідає про результати цього дослідження. Виявляється, щоби вберегтися від серйозних старечих захворювань, потрібно повністю відмовитися від тваринної їжі, стати вегетаріанцями. Сама ідея не є новою. Вегетаріанці та любителі м’яса постійно сперечаються одне з одним. Жваві дискусії викликав серйозний науковий підхід до цієї теми, який ми спостерігаємо у книзі. Значна кількість читачів писали, що після прочитання цієї праці вже не можуть харчуватися звичним чином, буквально «шмат м’яса не лізе в горло». 
4.    «Компанії майбутнього». Автор: Фредерік Лалу
  

Фредерік Лалу, консультант компанії McKinsey, описав новий тип організацій майбутнього. Він назвав їх бірюзовими. У таких компаніях не буде менеджерів, регламентів, бюджетів та планів продажів. Ніхто не стежитиме за робочим часом. Працівники самостійно вирішуватимуть, яке замовлення виконувати та яку зарплатню собі призначити. Невже це можливо? Багато читачів висловили свої серйозні сумніви.

           5.    «Пекельний тиждень: сім днів на повну силу». Автор: Ерік Бертран Ларссен
  

Ідея «пекельного тижня» спала на думку авторові книги після того, як у молоді роки він отримав досвід армійської підготовки для вступу до військового коледжу в Норвегії 1992 року. Протягом тижня новобранці, серед яких був і Ларссен, зазнавали важкий фізичних та психологічних випробувань. Вони виконували завдання офіцерів, стикаючись із холодом, голодом, брудом, нестачею сну. Багато учасників не завершували цих «іспитів» та вибували, за словами офіцерів «через брак сили волі». Автор книги зрозумів, що «пекельний тиждень» на армійських зборах став переломним у його житті. Цей досвід допоміг йому стати впевненішим у собі, дізнатися про те, на що насправді здатен його організм. Ларссен закликає всіх читачів влаштувати собі «пекельний тиждень», щоби вийти за межі зони комфорту та здійснити прорив. Але не всіх ця ідея надихнула. Деякі читачі стверджують, що автор, м’яко кажучи, зробив передчасні висновки.

А що ви думаєте про ці книжки?






Переклад: Аліна Горбачова
Джерело: knigikratko.ru

Немає коментарів:

Дописати коментар