понеділок, 31 липня 2017 р.

Читопис липня











Прочитано: 11 книжок
детективи/трилери - 7
нон-фікшн - 2
історична драма - 1
публіцістика - 1
Можна сказати, що цей місяць минув у мене із позначкою "Тесс Ґеррітсен"  Скоро буде масштабний огляд на всю серію про детектива Джейн Ріццолі. А поки можете почитати (хто ще не читав) відгук на перші два романи цієї серії.

Відгук на "Куркуль".


пʼятниця, 28 липня 2017 р.

Звички: де знайти сили їх змінити?



Частіше ходити пішки, не наїдатися на ніч, не зависати у соціальних мережах… Ми сповнені рішучості змінитися, але залишаємося там, де й були. Як «переписати програму» життя, яке нас уже не влаштовує? Чотири книжки, які допоможуть себе мотивувати. 

«Цього року я… Як змінити звички, дотримуватися обіцянок або зробити те, про що ви давно мріяли» М. Дж. Раян


«Посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю», - ця мудрість відома нам із дитинства. Але чого ж нам настільки важко сіяти корисні звички? Чому наші автоматичні дії володарюють над нами? «Люди можуть змінюватися, - стверджує бізнес-тренер та коуч М. Дж. Раян. – Але те, про що легко говорити, не завжди легко здійснити. Адже наш мозок запрограмований на прагнення виконувати те ж саме – знов і знов». І щоби скористатися іншою властивістю наших сірих клітинок – пластичністю – необхідна серйозна практична робота. «Більшість дослідників головного мозку говорять про період від 6 до 10 місяців – наскільки ж це відрізняється від рекламних обіцянок семиденних тренінгів», - зазначає М. Дж. Раян. І докладно розповідає, як повірити у себе, сформулювати конкретні завдання та встановити чіткі часові обмеження, а головне – не відступати від запланованого у той період, поки звичка ще формується.


«Без жалю до себе. Розширюй межі своїх можливостей» Ерік Бертран Ларссен

Ерік Бертран Ларссен дивиться на процес формування корисних звичок більш оптимістично: він запевняє, що дія стає природною вже після її 13-кратного повторення. Важливо лише під час набуття нової звички робити все усвідомлено. І він пояснює, як саме. Про те, як розширювати межі своїх можливостей та досягати мети, яка здавалася недосяжною, Ларссен пише, спираючись на власний досвід та приклад своїх знайомих та клієнтів. Авжеж, жодна інша книга не може стати довгостроковим мотиватором, але підштовхнути до наступного кроку вона здатна.


«Одна звичка на тиждень. Зміни себе за рік» Бретт Блюменталь

«Вчіться робити перерви», «Не соромтеся дякувати іншим», «Не засиджуйтеся у своїй зоні комфорту», «Записуйте все» - ці та ще 48 корисних навичок, умовно розподілених на весь рік (один тиждень на засвоєння однієї навички), є основою авторської програми велнес-тренера із 20-річним досвідом Бретт Блюменталь. Свій метод «маленьких кроків», поступових змін вона вже використовувала в інших своїх книгах для підтримки фізичної форми та для формування здорових харчових звичок. Тут же йдеться про досягнення злагоди загалом, про позитивні зміни у розумовому та душевному стані. Авторка обіцяє, що, просуваючись за її планом, ви за рік зможете краще долати стреси, будете більш працездатними, зможете легше запам’ятовувати інформацію та відчуватимете себе більш задоволеними життям. Можна випереджати графік та опановувати нові звички у власному темпі, але Блюменталь наполягає на впровадженні усіх 52 змін: вони працюють тільки у комплексі.

 

«Легкий спосіб розпочати нове життя. Як позбутися стресу, внутрішніх конфліктів та шкідливих звичок» Нейл Фьоре


В оригіналі книга американського психолога, тренера Нейла Фьоре називається Awaken Your Strongest Self  - «пробуди своє найсильніше «Я». І саме методам пробудження найсильнішого Я та способам взаємодії з ним автор і присвячує свою працю. Він пропонує, наприклад, занурювати себе у стресові ситуації, щоби навчитися їм протистояти та отримувати із цього користь. Або брати на себе відповідальність та проявляти лідерські якості навіть у випадках, коли нам більш притаманним є відступити. Нейл Фьоре дає чіткі та переконливо обґрунтовані рекомендації з досягнення усіх зазначених у назві завдань. Водночас спосіб їх досягнення є дуже широким – від спеціальних технік до суто психологічних вправ.

Переклад: Аліна Горбачова
Джерело: psychologies.ru

четвер, 27 липня 2017 р.

четвер, 20 липня 2017 р.

Будні Книжкового Хробака: нова шафа для книжок ;)

У мене тут нова шафа з'явилася для всіх-усіх моїх книжечок :) Шафа настільки велика, що є вільне місце для поповнення бібліотеки! Життя прекрасне! ;)

 

четвер, 13 липня 2017 р.

5 суперечливих книг, які спричинили палкі дискусії в інтернеті

Пропоную до вашої уваги п’ять книг, які викликали бурхливі емоції в Мережі. Байдужих не було. Хтось писав, що автори втратили глузд, а хтось навпаки доводив, що ідеї книг є геніальними, і до них потрібно дослухатися. А якою є ваша думка?

1.    «The Joy of Laziness: Why Life is Better Slower-and how to Get There» (назва російського видання: «Ленивые живут дольше: Как правильно распределять жизненную энергию»). 
     Автори: Петер Акст, Микаела Акст-Ґадерманн

Цій книзі як тільки не докоряли. Щоправда, було багато й тих читачів, хто повністю погоджувався з авторами. Їхні висновки зачепили людей за живе. Виявляється, для тривалого життя зовсім не обов’язково (навіть шкідливо) інтенсивно займатися спортом. А підйом, коли ще й не зазоріло, зовсім не є показником високої ефективності. Для досягнення професійного успіху не потрібно гарувати аж до поту, а потрібно заощаджувати енергію. Холод не омолоджує організм, а, навпаки, сприяє передчасному старінню. Загалом автори спростували все те, що ми вважали за правильне. Усвідоми та прийняти це все дуже важко.

2.    «Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість». Автор: Осітн Клеон


Ості Клеон висловив скандальну думку, що в цьому світі немає нічого нового, тому можна (навіть потрібно) красти ідеї скрізь і завжди. «Бажаєте стати творцями?», - запитує він читачів. Дивіться на світ навколо, на всі речі, на творчість інших людей крізь призму того, чи хочете ви це вкрасти, чи ні. «Отже, я цього раніше не бачив. Це варте того, щоб украсти? Ні. Рухаємося далі. А ось це хочеться вкрасти. Беру. Іду далі». Кожній людині, яка замислила щось створити, знайоме відчуття ступору: «Де мені брати ідеї?». Відповідь Остіна Клеона: «Крадіть їх». Нічогенька така порада! Якось хочеться з цим посперечатися.

3.    «The China Study: Startling Implications for Diet, Weight Loss and Long-Term Health» (назва російського видання: «Китайское исследование на практике. Простой переход к здоровому образу жизни»). Автор: Томас Кемпбелл
  

Колін Кемпбелл, найбільший світовий спеціаліст із біохімії, почесний професор кафедри харчової біохімії Корнелльського університету, більше 50 років вивчав зв’язок між харчовими звичками та хронічними хворобами. У книзі «Китайське дослідження на практиці» його син Томас Кемпбелл, лікар, виконавчий директор Центру харчових досліджень, розповідає про результати цього дослідження. Виявляється, щоби вберегтися від серйозних старечих захворювань, потрібно повністю відмовитися від тваринної їжі, стати вегетаріанцями. Сама ідея не є новою. Вегетаріанці та любителі м’яса постійно сперечаються одне з одним. Жваві дискусії викликав серйозний науковий підхід до цієї теми, який ми спостерігаємо у книзі. Значна кількість читачів писали, що після прочитання цієї праці вже не можуть харчуватися звичним чином, буквально «шмат м’яса не лізе в горло». 
4.    «Компанії майбутнього». Автор: Фредерік Лалу
  

Фредерік Лалу, консультант компанії McKinsey, описав новий тип організацій майбутнього. Він назвав їх бірюзовими. У таких компаніях не буде менеджерів, регламентів, бюджетів та планів продажів. Ніхто не стежитиме за робочим часом. Працівники самостійно вирішуватимуть, яке замовлення виконувати та яку зарплатню собі призначити. Невже це можливо? Багато читачів висловили свої серйозні сумніви.

           5.    «Пекельний тиждень: сім днів на повну силу». Автор: Ерік Бертран Ларссен
  

Ідея «пекельного тижня» спала на думку авторові книги після того, як у молоді роки він отримав досвід армійської підготовки для вступу до військового коледжу в Норвегії 1992 року. Протягом тижня новобранці, серед яких був і Ларссен, зазнавали важкий фізичних та психологічних випробувань. Вони виконували завдання офіцерів, стикаючись із холодом, голодом, брудом, нестачею сну. Багато учасників не завершували цих «іспитів» та вибували, за словами офіцерів «через брак сили волі». Автор книги зрозумів, що «пекельний тиждень» на армійських зборах став переломним у його житті. Цей досвід допоміг йому стати впевненішим у собі, дізнатися про те, на що насправді здатен його організм. Ларссен закликає всіх читачів влаштувати собі «пекельний тиждень», щоби вийти за межі зони комфорту та здійснити прорив. Але не всіх ця ідея надихнула. Деякі читачі стверджують, що автор, м’яко кажучи, зробив передчасні висновки.

А що ви думаєте про ці книжки?






Переклад: Аліна Горбачова
Джерело: knigikratko.ru